Spotkanie szkoleniowo-integracyjne liderów i wolontariuszy Programu Karta Na Codzienne Zakupy

Liderzy i wolontariusze Programu Karta Na Codzienne Zakupy spotkali się w dniach 23.09.-24.09.2023 r. w Olsztynie- stolicy Warmii i Mazur. Miejscem spotkania było Wyższe Seminarium Duchowne Metropolii Warmińskiej Hosianum, w którym uczestniczyło 50 osób, w większości z PZC  Archidiecezji Warmińskiej, jak również zaproszeni goście z Diecezji Ełckiej i Elbląskiej. W spotkaniu uczestniczyła także Pani Monika Figiel- krajowy Koordynator Programu KNCZ oraz Pani Katarzyna Scheer – Prezes Fundacji Biedronka.

Zebranych powitał Ks. Paweł Zięba – Dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej, a następnie dietetyk    z Polskiego Towarzystwa Dietetyki przeprowadziła prelekcję na temat żywienia osób w podeszłym wieku. Tematyka bardzo zainteresowała zebranych, padało wiele dodatkowych pytań do prowadzącej, na które zainteresowane osoby otrzymywały merytoryczne odpowiedzi.

Po uroczystej Mszy Św. i obiedzie uczestnicy spotkali się w celu bliższego poznania się, podzielenia się doświadczeniem w pracy wolontaryjnej w swoim środowisku. Ważny był bezpośredni kontakt osób, które mają wspólny cel- pomoc drugiemu człowiekowi, osobie potrzebującej. Spotkanie integracyjne było kontynuowane w gospodarstwie agroturystycznym przy muzyce i wspólnej zabawie.

Drugi dzień spotkania liderzy wolontariatu spędzili w Gietrzwałdzie, gdzie zapoznali się z  historią objawień NMP  oraz uczestniczyli w Eucharystii.

Dwudniowe spotkanie zakończyło się  podsumowaniem i wnioskami na przyszłość. Wypowiadający się podkreślali wagę programów pomocowych JM Biedronka oraz Caritas Polska. Pani Monika Figiel podziękowała zebranym za uczestnictwo, potwierdziła ważność  działań wolontaryjnych w ramach PZC, życzyła częstszych spotkań szkoleniowo-integracyjnych na szczeblu diecezji.

Krystyna Kucewicz- koordynator Programu KNCZ Caritas Archidiecezji Warmińskiej.