Opieka wytchnieniowa 2022

Caritas Archidiecezji Warmińskiej realizuje zadanie publiczne w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością” – edycja 2022

Opieka wytchnieniowa to odciążenie członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa oraz okresowe zabezpieczenie potrzeb osoby z niepełnosprawnością w sytuacji, gdy opiekunowie z różnych powodów nie mogą wykonywać swoich obowiązków.

Z tej formy pomocy mogą skorzystać mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego, którzy sprawują bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności do 16 roku życia (dowolnego stopnia) lub nad osobami dorosłymi (powyżej 16 roku życia) z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi.

Formy wsparcia:

• opieka dzienna – do 240 godz. na jednego uczestnika;
  • opieka całodobowa – do 14 dni na jednego uczestnika.

Udział w Programie jest bezpłatny, więcej informacji znajduje się w Regulaminie.

Wymagane dokumenty: karta zgłoszenia, kserokopia orzeczenia o niepełnosprawności, klauzula informacyjna RODO, karta pomiaru niezależności (opcjonalnie).

Dane kontaktowe: mail: asystentolsztyn@caritas.pl, tel. kom. 607 080 005

Działania realizowane w ramach zadań publicznych finansowanych ze środków Funduszu Solidarnościowego w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022.